سوالات متداول

1

اگر تجربه ساز درخواست پول بیشتری نسبت به قیمتی که در برنامه تجربه خود تعریف کرده است، بکند

اگر یک تجربه ساز درخواست پول بیشتر نسبت به تمامی هزینه های ذکر شده طی اجرای برنامه و قیمت تعریف شده بکند، شما می بایست اولاکو را از این اقدام مطلع کنید تا در راستای بررسی حق شما با تجربه ساز پیگیری شود.

2

چگونه رزرو تجربه را کنسل و یا تغییر دهیم

برای تغییر روز تجربه رزرو شده (در صورت وجود تاریخ دیگر) حداقل تا سه روز قبل از اجرای برنامه اولاکو را با اقدام خود باخبر کنید تا با تجربه ساز مربوطه هماهنگی های لازم جهت عملی کردن درخواست شما داشته باشیم. کنسلی رزرو انجام شده بر اساس قوانین ذکر شده و بند تعریف شده توسط تجربه ساز در هر تجربه می باشد و حداقل تا سه روز قبل از اجرای برنامه بایستی انجام شود.

3

لازم است قبل از رزرو یک تجربه چه اطلاعاتی داشته باشید

شما باید به نکاتی از قبیل آب و هوا و درجه سختی برنامه تجربه و شرایط تعریف شده در برنامه توجه کنید.

4

چگونه میتوان یک تجربه را برای یک گروه رزرو کرد

این قسمت در حال به روز رسانی می باشد ولی تا قبل از به روز رسانی شما میتوانید با توجه به ظرفیت تعیین شده توسط تجربه ساز، اولاکو را از تصمیم خود با خبر کنید تا با تجربه ساز مربوط هماهنگی های لازم انجام شود تا با خیالی راحت کل تجربه تعریف شده را برای گروه مدنظر خودتان اختصاص دهید.

5

یک تجربه شامل چه چیزهایی می شود

تجربه در دسته بندی های مختلفی از جمله سفر، هنر، آشپزی، ورزش و سلامت تعریف می شود که به طور کلی یک تجربه شامل محل اقامت نمی شود و به جز دسته سفر معمولا تجربه کمتر از یک روز و در واقع به مدت چند ساعت تعریف می شود ولی ممکن است در بعضی سفرهای تعریف شده که معمولا بیش از یک روز هستند اقامت نیز شامل برنامه تجربه می شود. در نهایت تعریف برنامه تجربه کاملا بر عهده ی تجربه ساز می باشد و اولاکو در تعریف آن دخالتی ندارد.